Zawieszone połączenie Kolei Śląskich na odcinku Chałupki - Bogumin

fot. Koleje Śląskie / twitter.com

Od dzisiaj do odwołania zawieszone będzie połączenie Kolei Śląskich między Polską a Czechami na odcinku Chałupki - Bogumin. Ma to związek z aktualną sytuacją epidemiczną za południową granicą.

Republika Czeska wprowadziła duże ograniczenia w poruszaniu się. Region zamieszkania można opuszczać tylko w uzasadnionych przypadkach, natomiast od godziny 21:00 do 5:00 obowiązuje godzina policyjna. Koleje Śląskie będą realizowały połączenia jedynie do miejscowości przygranicznych.

Zawieszone będą także kursy ze Słowacją na odcinku Żylina - Zwardoń obsługiwane przez słowackiego przewoźnika ZSSK. W tym przypadku zmiany wejdą w życie 29 marca i już wiadomo, że będą obowiązywały do końca kwietnia. Na Słowacji miejsce zamieszkania można opuszczać tylko w określonych sytuacjach. Aby pójść do pracy czy uprawiać sport na świeżym powietrzu należy posiadać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Zakazane jest również opuszczanie powiatu zamieszkania. W środę słowacki rząd zapowiedział również, że ograniczy również możliwość opuszczania kraju w celach turystycznych.


Autor: Łukasz Łaskawiec /as/


Wiadomości regionalne