Muzyczna podróż pandemiczna. Czas na nas.

Muzyka. Pop, rock, metal, blues, reggae, muzyka elektroniczna - nieważne, co lubimy najbardziej, ważne, że w większości nie potrafimy bez niej żyć. Najchętniej pewnie posłuchaliśmy jej na żywo, ale szczególnie teraz ta opcja jest nieco mniej dostępna. Jak w takim razie w dzisiejszych czasach najczęściej słuchamy muzyki? Staramy się iść za trendami, czy sięgamy po to, co niszowe? I tu niestety zmartwimy - winyle, płyty cd, a szczególnie kasety raczej do najpopularniejszych już nie należą. A może się mylimy? Sprawdzała Konstancja Snopczyńska.


Muzyczne wrota otwieramy dzisiaj w Radiu Katowice jeszcze szerzej niż zazwyczaj, a to wszystko po to, żeby sprawdzić jakimi drogami najchętniej udajemy się do tego muzycznego świata. Przed chwilą zastanawialiśmy jak będziemy słuchać muzyki w przyszłości, a teraz czas cofnąć się trochę w czasie. Bo okazuje się, że jest takie miejsce, całkiem niedaleko, bo na mapie Chorzowa, w którym czas się zatrzymał. I to ucieszy na pewno osoby, które wspominają czasy starych radiowych odbiorników i gramafonów z łezką w oku. Na wycieczkę do Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu, by wybrać się w muzyczną podróż w czasie zaprasza nas Konstancja Snopczyńska i jej goście Mirosław Sobczak i Łukaszem Gliński, którzy prowadzą tę niezwykłą muzyczną galerię od blisko dwóch lat.


 

Dzikie tłumy, wspólne śpiewy i tańce oraz atmosfera zdecydowanie przyczyniająca się do nawiązywania nowych znajomości. W dzisiejszych, epidemicznych czasach brzmi to trochę nawet niepokojąco, mimo, że przecież jeszcze rok temu było na porządku dziennym. Koncerty i festiwale muzyczne zawsze cieszyły się gigantyczną popularnością i do teraz wiele osób wciąż za nimi tęskni. Artyści mieli wybór - przestać grać w ogóle, czekać aż będzie można zagrać z bardzo, bardzo ograniczoną publicznością albo przenieść się do sieci. Tylko, czy koncerty online mogą zastąpić te tradycyjne? Pytała Konstancja Snopczyńska.


 

W Radiu Katowice gościliśmy go już kilkukrotnie - jako inspirującego artystę-muzyka oraz jako kolekcjonera, który w swoim posiadaniu ma kilkaset instrumentów etnicznych z różnych stron świata. Dziś Tomasz Drozdek, pseudonim T.ETNO spróbuje nas przekonać do swojego nowego przedsięwzięcia, w którym otwiera podwoje swojej pracowni dla wizyt internetowych gości spragnionych nietuzinkowych brzmień! 


 


"Czas na nas" to audycja młodzieżowa dla uczniów, licealistów oraz studentów. W programie poruszamy problemy, które zajmują młodych na co dzień – fascynacje muzyczne, ochrona przyrody, twórczość teatralna, działalność społeczna i charytatywna. W każdy środowy wieczór na naszej antenie rządzi młodość.

Audycję koordynuje Samuel Baron i Małgorzata Lachendro.

Środa, godz. 20:15.