Mistrzowskie drugie życie. Czas na nas.

Moda jest z nami od zawsze i nieustannie ewoluuje, a aktualne trendy zmieniają się nawet parę razy do roku. Wiele osób stara się za nimi podążać, śledzić to, co na czasie, co roku odświeżając swoją szafę, właściwie nie zastanawiając się, jak przemysł odzieżowy wpływa chociażby na środowisko. Konstancja Snopczyńska zdecydowała sprawdzić, jak nasza młodzież podchodzi do tego tematu. Gdzie młodzi kupują ubrania, co robią z tymi niechcianymi i czy chociaż starają się myśleć ekologicznie? Sprawdzamy.


 

Mówi się, że w modzie wszystko już było. Ale chyba nikt nie spodziewał się, że to powiedzenie może zostać przekute w nowy trend. Bo skoro mamy już wszystko, może przestaniemy potrzebować jeszcze więcej? O ideologii trashion i dawaniu drugiego życia ubraniom - Marta Dobrowolska.


 

Mówi się, że Polaków rozbudza najbardziej piłka nożna, ewentualnie skoki narciarskie, czy siatkówka. A sztuki walki? Należą do jednej z najbardziej widowiskowych dyscyplin sportowych. Wymagają nie tylko siły czy odporności fizycznej, ale także umiejętności samokontroli. Ten rodzaj sportu od zawsze budzi sporo kontrowersji. Jakie zdanie na ten temat mają mieszkańcy śląskiego? Sprawdza niezawodna Konstancja Snopczyńska.


 

Obiecany temat sportowy już teraz na naszej antenie. Przez wielu MMA uważany jest za najbardziej niebezpieczny sport. Być może to kusi wielu nastolatków, którzy decydują, by wejść na ring i rozpocząć swoją ścieżkę kariery. Jednym z nich jest Cyprian Wieczorek. 18-letni zawodnik ze Świętochłowic, dwukrotny zdobywca Heraklesa, czyli jednej z najbardziej prestiżowych nagród w świecie MMA. Od niedawna zawodnik ligi zawodowej… o walce na ringu sportowym i życiowym - z Cyprianem i jego trenerem, managerem i zastępczym tatą Krzysztofem Kiełkowskim - rozmawia Marta Dobrowolska.


 

Przegląd filmowy - Do zobaczenia!

Smutna wiadomość na dziś. Kina nadal zamknięte, do 18 kwietnia. Ale jako, że my lubimy stare rzeczy naprawiać, a złe wiadomości przekuwać w dobre. To przypominamy, że wciąż mamy do dyspozycji warunki domowe. Jak zwykle platformy streamingowe i inne portale - przygotowały mnóstwo filmowo-serialowych propozycji. Najciekawsze z nich, jak co tydzień, wybiera dla Państwa Marta Dobrowolska.


 


"Czas na nas" to audycja młodzieżowa dla uczniów, licealistów oraz studentów. W programie poruszamy problemy, które zajmują młodych na co dzień – fascynacje muzyczne, ochrona przyrody, twórczość teatralna, działalność społeczna i charytatywna. W każdy środowy wieczór na naszej antenie rządzi młodość.

Audycję koordynuje Samuel Baron i Małgorzata Lachendro.

Środa, godz. 20:15.