Zdalna pasja. Czas na nas.

fot. Izabela Rogowska/Radosław Lis

Nauka zdalna to jeden z najpopularniejszych tematów ostatnich miesięcy. A przede wszystkim rzeczywistość większości uczniów w Polsce. To ostatni dzwonek żeby jeszcze przed maturą wprowadzić jakieś zmiany. Dlatego Konstancja Snopczyńska wybrała się na zwiady, żeby wypytać uczniów jak sobie radzą w tym trudnym czasie i czy mają jakieś swoje sposoby, żeby nie zwariować?


 

Agata, Wiktoria, Natalia, Maja i Karolina to 5 licealistek z Bielska-Białej, które pomagają rówieśnikom poradzić sobie z problemami pandemicznej rzeczywistości, ale nie tylko. Chcą pomóc zbudować u swoich obserwatorów pewność siebie, pokazać, jak pokochać swoje wady i zadbać o zdrowie psychiczne swoich kolegów i koleżanek. Dziewczyny działają w mediach społecznościowych, prowadzą podcast i publikują filmiki na YouTubie, a do tego prowadzą wirtualne dyżury na Discordzie. Wspierają wszystkich, którzy tego potrzebują m.in. w nauce zdalnej, ale można się do nich zwrócić z każdym innym życiowym problemem. Posłuchajcie.


 

Narodowościowe, rasowe, wiekowe, zawodowe... to tylko niektóre rodzaje stereotypów obecnych w niemal każdej kulturze. Dzisiaj zajmiemy między innymi tymi związanymi z płcią. Czy to jest tak, że to płeć decyduje o naszych zainteresowaniach, a może wpływa na to, że mimo ogromnej pasji, rezygnujemy z marzeń? Czy wciąż są zajęcia kobiece i męskie, i nadal od tego uzależniamy nasze życie? Sprawdza Konstancja Snopczyńska.


 

Dziś w wieczornym programie wspominaliśmy o stereotypach... A teraz chcielibyśmy państwa zaprosić na rozmowę z człowiekiem, którego żadne stereotypy się nie trzymają! Gość Samuela Barona jest zarówno aktorem tańca jak i reżyserem światła. A jego historia uczy, że nie ważne skąd człowiek pochodzi, może w życiu podążać tam gdzie chce! Ale pozwolimy mu samemu się przedstawić...


n

Radosław Lis przed chwilą udowodnił nam, że jak się czegoś chce to świat stoi przed nami otworem. Więc korzystając z okazji i chcąc zaspokoić swoją ciekawość o marzenia i pasje wypytała naszych licealistów Konstancja Snopczyńska?


 

Przegląd filmowy - Do zobaczenia!

Pogoda - może nie idealna na jogging, ale tzw. binge-watching, czyli kompulsywne oglądanie seriali? Czemu nie! Jeśli tylko znajdą Państwo tyle czasu... Dla wszystkich - zabieganych, znudzonych i szukających czegoś nowego - propozycje przygotowała Marta Dobrowolska.


 


"Czas na nas" to audycja młodzieżowa dla uczniów, licealistów oraz studentów. W programie poruszamy problemy, które zajmują młodych na co dzień – fascynacje muzyczne, ochrona przyrody, twórczość teatralna, działalność społeczna i charytatywna. W każdy środowy wieczór na naszej antenie rządzi młodość.

Audycję koordynuje Samuel Baron i Małgorzata Lachendro.

Środa, godz. 20:15.