Kaligrafia w wersji makro. Czas na nas.

Mityczne stworzenia, magia i odrobina folkloru to pewny sposób na oderwanie się od szarej rzeczywistości. Literatura fantasy ma oddane rzesze zwolenników, nie brakuje jednak i takich, którzy podejrzliwym okiem patrzą na wykreowane przez autorów nierealne światy. A czy młodzi ludzie sięgają po literaturę fantastyczną? Pytała Konstancja Snopczyńska.


Jakie są sposoby na sprawdzenie czy dana książka zadowoli nas swoją treścią? Oczywiście recenzje, a tych nie brakuje. Dowodem na to jest stale powiększające się grono recenzentów w polskich social mediach. Bartosz Hernas jest jednym z nich. Od kilku miesięcy prowadzi swój kanał na YouTube "BoysMeetsBooks". Jest miłośnikiem fantastyki, ale jak sam mówi w najbliższym czasie swoją uwagę chce poświęcić też innym gatunkom. Z Bartoszem Hernasem rozmawiała Maja Binkiewicz.


Kaligrafia, czyli sztuka estetycznego pisania, uważana była kiedyś nie tylko za podstawową umiejętność ludzi wykształconych, ale również traktowano ją jako formę sztuki wysokiej. Z biegiem lat sytuacja uległa zmianie, a komputery zdominowały rzeczywistość. Czy kaligrafia naprawdę odeszła do lamusa? Pytała Konstancja Snopczyńska.


 

A teraz będzie o sztuce. Bo łączenie kaligrafii z tatuowaniem i rysowaniem graffiti na murach - to nie lada sztuka. Mateusz Wolski łączy to wszystko. I robi to w swoim unikatowym stylu. Przekonała się o tym Marta Dobrowolska, która odwiedziła artystę. Prace Mateusza można oglądać na jego kanałach społecznościowych, wpisując wlk_calli. Ale liczymy mocno, że już wkrótce zawisną w którejś z galerii, o czym też będziemy mogli w Radiu Katowice poinformować.


Przegląd filmowo-serialowy - Do zobaczenia!

Oczy i uszy całego filmowego świata w ostatnich dniach skierowane były na Los Angeles. A dokładnie na dworzec kolejowy Union Station, gdzie odbyła się 93. ceremonia wręczenia Oscarów. Śledziła ją też - Marta Dobrowolska. I pewnie ma swoje wnioski."Czas na nas" to audycja młodzieżowa dla uczniów, licealistów oraz studentów. W programie poruszamy problemy, które zajmują młodych na co dzień – fascynacje muzyczne, ochrona przyrody, twórczość teatralna, działalność społeczna i charytatywna. W każdy środowy wieczór na naszej antenie rządzi młodość.

Audycję koordynuje Samuel Baron i Małgorzata Lachendro.

Środa, godz. 20:15.


Czas na Nas - magazyn dla młodzieży