Wielka przedwakacyjna bitwa. Czas na nas.

Mija kolejny rok szkolny i jak sądzę wszyscy z niecierpliwością przebierają już nogami na samą myśl o nadchodzących wakacjach. O tym, jak je spędzić bezpiecznie rozmawialiśmy już godzinę temu, a teraz Konstancja Snopczyńska obiecała sprawdzić jakie plany mają na ten czas licealiści. Gdzie i jak najlepiej korzystać z uroków letniego wypoczynku? O swoich wakacyjnych planach opowiadają uczniowie III LO im. Stefana Batorego w Chorzowie.


 

Każdy lubi sobie czasem pośpiewać. Nasz dzisiejszy rozmówca gościł już na antenie Radia Katowice jako prezenter audycji młodzieżowej i jako gość, i za każdym razem było śpiewająco. Wiktor Andrysiak, bo o nim mowa, nie zwalnia tempa w swojej muzycznej karierze. W poniedziałek światło dzienne ujrzał już jego drugi singiel. Z tej okazji spotkał się z nim Marcel Wodecki.


 


Uliczna poezja - tymi z pozoru wykluczającymi się słowami można określić rap. Chociaż dzisiaj  tych najbardziej popularnych raperów na ulicach raczej nie znajdziemy to wciąż sam gatunek budzi spore kontrowersje. Dlaczego? I co o rapie sądzą różne pokolenia? Sprawdza Konstancja Snopczyńska.


 

Litry potu i zdarte struny głosowe... Legendarne walki o Chorzów w formie słowno-muzycznych ciosów na scenie. To wszystko odbyło się w piwnicach Chorzowskiego Centrum Kultury, w nowopowstałym KulturOK'u. I nas tam nie zabrakło. A dodajmy tylko, że podobne imprezy organizowane są także w Bielsku Białej (to tzw. bitwa o południe) i oczywiście w Warszawie. A to nagranie przygotowała Marta Dobrowolska.


Przegląd filmowo-serialowy - Do zobaczenia!

To teraz kino i film. Największym wydarzeniem ostatnich dni z pewnością było rozdanie Orłów, czyli tzw. "polskich Oskarów". O tym co było i o tym co będzie - Marta Dobrowolska.


 


"Czas na nas" to audycja młodzieżowa dla uczniów, licealistów oraz studentów. W programie poruszamy problemy, które zajmują młodych na co dzień – fascynacje muzyczne, ochrona przyrody, twórczość teatralna, działalność społeczna i charytatywna. W każdy środowy wieczór na naszej antenie rządzi młodość.

Audycję koordynuje Samuel Baron i Małgorzata Lachendro.

Środa, godz. 20:15.