Kryminalna zagadka nr 4 - cz. 5.

Funkcjonariusz miejscowej policji Adonis Propolis patrzył nieufnie na Eulalię. 

Jej zapewnienie, że jest detektywem nie przekonywało go. Nie lubił, gdy amatorzy wtrącali się do jego roboty. A zwłaszcza kobiety. Kiedyś to było nie do pomyślenia, ale ostatnio świat stanął na głowie. Wszystko przez te sensacyjne opowieści, które drukują w gazetach. Każdy myśli, że może rozwiązywać zagadki kryminalne. 

Dokładnie obejrzał pustą kasę. Zajrzał do kantorka i przedreptał wzdłuż i wszerz całe lobby. Poprosił nawet o rozmowę gości, którzy wezwali recepcjonistkę tuż przed napadem. Okazało się, że faktycznie wentylator był zepsuty i Orfea odwiedziła ich pokój. Goście zapewniali, że była pomocna i spokojna. Znali ją zresztą od lat, bo byli daleką rodziną właścicielki hotelu. Na koniec, z lupą w dłoni, Propolis zbadał drzwi obrotowe. 

— Żadnych odcisków palców — oświadczył — widać był w rękawiczkach, albo nie dotykał niczego. Fachowiec, albo szczęściarz. Trzeba przejrzeć kartoteki i sprawdzić, czy w okolicy mieszka ktoś, kto w przeszłości miał jakieś napady na koncie.

— Myślę, że to zupełnie zbędne panie Propolis — Eulalia posłała policjantowi najsłodszy uśmiech na jaki było ją stać. — Jeśli moja intuicja mnie nie myli, to sprawca napadu jest blisko. I zdecydowanie jest blisko z jedną z osób, które przesłuchiwałam. Myślę nawet, że działali razem. 

Propolis spojrzał na Eulalię z zaciekawieniem. Nie zmienił zdania o kobietach-detektywach, ale już po chwili słuchał, jak ta niebrzydka blondynka opowiadała mu swoją wersję zdarzeń sprzed kilku godzin. 

Pytanie tygodnia: Kto według Eulalii jest zamieszany w napad i co jest na to dowodem?Przez całe lato będziemy rozwiązywać kryminalne zagadki. Każdy, kto ma w sobie żyłkę detektywistyczną, chce przez moment poczuć się jak Sherlock Holmes albo Herkules Poirot lub po prostu dobrze bawić – proszę śledzić nasz wątek sensacyjny. Co tydzień inny. 

Kryminalne Tajemnice Radia Katowice przez całe wakacje od wtorku do czwartku po 21:00, w piątek finał – także po 21:00 i nagrody dla tego, kto rozwiąże zagadkę.