Podsumowanie nowych przepisów drogowych

fot. Jarosław Krajewski/Radio Katowice

W siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej podsumowano miesiąc funkcjonowania nowych przepisów, dających pieszym większe uprawnienia przy przechodzeniu przez jezdnię. 

Nowe zapisy są rewolucyjne. Eksperci podkreślają, że obecne przepisy zabraniają pieszemu korzystania z urządzeń mobilnych na pasach, musi on także uwzględnić, że kierujący nie jest w stanie zatrzymać gwałtownie prowadzonego pojazdu. Przypominali, że nowe zapisy mają za zadanie zwiększyć ochronę pieszych, jednak ci także muszą wykazywać się znajomością prawa i zdrowym rozsądkiem. Szacują też , że w statystykach wypadków ostatnie zmiany przepisów i ich efekty będzie widać dopiero za kilka miesięcy. Zmiany i ich efekty oceniali policjanci, kierowcy MZK oraz egzaminatorzy. Oceny były niejednoznaczne. Na konferencji był i ekspertów o zmiany pytał Jarosław Krajewski.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl