Radio Katowice
Radio Katowice / Kryminalne Tajemnice Radia Katowice
Kryminalna zagadka nr 9 - cz. 6.
27.08.2021
22:00:00

Lunch podano w Sali Lustrzanej. 

Plebejera posadzono na honorowym miejscu, tuż obok księżnej Daisy. Po przystawce, zupie i trzech daniach głównych, gdy całe towarzystwo czekało na znak do przejścia do salonu na kawę, księżna zagadnęła detektywa. 

— Jeszcze raz dziękuję za pomoc w wiadomej sprawie — jej uśmiech rozświetlał cały pokój — i przepraszam, że jako gość musiał Pan dziś od rana zajmować się pracą.

— Cała przyjemność po mojej stronie — z galanterią odparł Plebejer — cieszę się, że mogłem pomóc. Żałuję tylko, że w szeregach pałacowej służby znalazły się osoby, które tak srodze zawiodły Państwa zaufanie. Niestety przyczyną było zauroczenie. Kucharka Rózia uległa urokowi niedoszłego aktora i obiecała mu pomóc w wykradzeniu cennej biżuterii, która miała im zapewnić bogatą przyszłość. Kiedy kucharka przyniosła Józi kolację szofer czekał za drzwiami. Gdy Józia przeszła do saloniku kucharka wpuściła go do środka. Franz wyjął kuferek z szuflady i wyszedł, żeby dorobionym kluczem otworzyć pudełko i wyjąć perły. Klucz dorobiono już wcześniej. Kucharka wykradła go Józi, gdy ta była w łazience. Potem wszystko przebiegło zgodnie z planem. Gdy kucharka wróciła z ciastem, a Józia odniosła sukienkę do saloniku szofer znów wszedł do środka i włożył pusty kuferek do szuflady. Dorobiony klucz Rózia schowała w bieliźnie w swoim pokoiku. Wszystko prawie się udało, ale na trop naprowadził mnie pył na mankiecie szofera. To ślad kredy, którym stolarze smarują szuflady, by gładko się przesuwały. 

— Zapraszamy do salonu na kawę — przerwał rozmowę książę Jan Henryk XV Hochberg von Pless. 

Plebejer ukłonił się księżnej i podążył za panem domu. Na myśl o kawie i torcie leciała mu już ślinka.
Radio Katowice / Audycje / Kryminalne Tajemnice Radia Katowice
Kryminalne Tajemnice Radia Katowice
 
 
 
 

Przez całe lato będziemy rozwiązywać kryminalne zagadki. Każdy, kto ma w sobie żyłkę detektywistyczną, chce przez moment poczuć się jak Sherlock Holmes albo Herkules Poirot lub po prostu dobrze bawić – proszę śledzić nasz wątek sensacyjny. Co tydzień inny. 

Kryminalne Tajemnice Radia Katowice przez całe wakacje od wtorku do czwartku po 21:00, w piątek finał – także po 21:00 i nagrody dla tego, kto rozwiąże zagadkę. 

Zobacz także Kryminalne Tajemnice Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA