Radio Katowice
Radio Katowice / Kryminalne Tajemnice Radia Katowice
Kryminalna zagadka nr 10 - cz. 3.
01.09.2021
21:00:00

Służąca Trytytków niezdarnie odebrała od detektyw płaszcz i wylała pół kawy na spodek, nim doniosła ją na stoliczek, przy którym podjęto Amalteę. 

Pani domu patrzyła na to zniesmaczona, za to pan domu wodził za dziewczyną wzrokiem, zwracając więcej uwagi na jej smukłą kibić niż kiepski serwis. 

— Był Pan widziany w wieczór potencjalnego włamania w okolicach Pałacyku Dezona panie Trytytka — zaczęła detektyw. — Poświadczył to stróż z pałacyku. Czy może mi Pan powiedzieć jakie sprawy zawiodły tam Pana o tak późnej porze? 

Wacław zmieszał się wyraźnie. Z lękiem spojrzał na siedzącą obok żonę. 

— To delikatna sprawa i niechętnie mówię na ten temat — odezwał się w końcu. — Nie chcę być jednak posądzony o włamanie, więc wyznam prawdę. Spotkałem się tam z… przyjaciółką. Łączą nas wspólne zainteresowania. Ja pracuję jako inżynier w Hucie Bankowej, a ona jest sekretarką w zakładach Fitznera i Gampera. Rozmawialiśmy o nowym palniku acetylenowym, który kupiłem. I o technice… 

— ...chyba uwodzenia! — Wanda zerwała się z miejsca i zaczęła nerwowo chodzić po pokoju. 

— Nie rozśmieszaj mnie mężu i miej odwagę przyznać się pani detektyw, że ta koleżanka od rozmów o technice to nikt inny, jak kochanka! Kolejna, bo przecież nie pierwsza! Ale ta to prawdziwe indywiduum. Potężna jak atleta, z piersią jak karczmarka i stylem bycia kawiarnianej ćmy. Wiem, co mówię, bo widziałam sama… — w momencie, gdy wypowiedziała te słowa zacięła się. Wiedziała, że właśnie powiedziała za dużo.

— No właśnie Pani Trytytka — detektyw Dreszczyk przeniosła wzrok na wzburzoną kobietę. — Czy może Pani wyjaśnić, co sprawiło, że tego wieczora nie pojawiła się Pani, jak zwykle, na próbie chóru w Resursie? Powiedziała Pani ponoć, że ma migrenę od kłótni z mężem o pieniądze. 

Wanda Trytytka spłonęła rumieńcem. Po chwili odezwała się z goryczą w głosie.

— Pani nie wie jak to jest. Mój mąż ożenił się ze mną dla pieniędzy. Gdy się pobieraliśmy w kościele św. Barbary ślubował mi miłość na dobre i na złe, ale od początku chciał tylko dobrego, a jego styl życia bardziej odpowiadał krezusowi niż inżynierowi w hucie. A do tego te kochanki i ich zachcianki. Nic dziwnego, że od jakiegoś czasu przeżywamy trudności finansowe. Ale ja prędzej posunęłabym się do morderstwa jego lub jednej z jego kochanek, niż do włamania do banku.
Radio Katowice / Audycje / Kryminalne Tajemnice Radia Katowice
Kryminalne Tajemnice Radia Katowice
 
 
 
 

Przez całe lato będziemy rozwiązywać kryminalne zagadki. Każdy, kto ma w sobie żyłkę detektywistyczną, chce przez moment poczuć się jak Sherlock Holmes albo Herkules Poirot lub po prostu dobrze bawić – proszę śledzić nasz wątek sensacyjny. Co tydzień inny. 

Kryminalne Tajemnice Radia Katowice przez całe wakacje od wtorku do czwartku po 21:00, w piątek finał – także po 21:00 i nagrody dla tego, kto rozwiąże zagadkę. 

Zobacz także Kryminalne Tajemnice Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA