Radio Katowice
Radio Katowice / Kryminalne Tajemnice Radia Katowice
Kryminalna zagadka nr 10 - cz. 4.
01.09.2021
21:30:00

— A co taka laleczka robi w naszym mieście? — Władek Tabakiera mierzył Amalteę uwodzicielskim wzrokiem. 

Detektyw zarumieniła się. Od razu wyczuła, że to typ ulicznego cwaniaczka, ale niepozbawionego uroku amanta. Szczupły, noszący się modnie, z zawadiackim uśmiechem i papierosem w kąciku ust.

— Mam do Pana kilka pytań w sprawie włamania do jakiego doszło w Banku Gospodarczym. Ponoć był Pan przez jakiś czas stróżem w tym oddziale, więc może być Pan pomocny w rozwiązaniu tej sprawy. 

— To prawda, trochę tam popracowałem, ale za takie psie pieniądze to ja nie będę tracił młodych lat. Zwolniłem się i teraz mam inne zajęcia. 

— A czy to prawda, że miał Pan problemy z prawem? Sędzia potwierdził, że przebywał Pan w lokalnym areszcie przez kilka dni i siedział w celi z recydywistą Stanisławem Cichockim. Ponoć żałował Pan, że wychodzi tak wcześnie, bo zawiązała się między Panami nić porozumienia.

— To po co to pytanie, skoro wszystko wiadomo? Owszem, siedziałem, ale teraz jestem już wolny i zreformowany. Zresztą nic więcej nie powiem. Co dzieje się za murami zostaje za murami. Zresztą ja z tym włamaniem nie mam nic wspólnego. Od miesiąca ciężko pracowałem fizycznie przy górniczej robocie. Mam zresztą w tym kierunku wykształcenie zdobyte w tutejszej Sztygarce. A po robocie poszedłem do knajpy spłukać gardło i poćwierkać trochę do takich panienek jak Ty. 

Mimo chęci zachowania obojętności detektyw zmieszała się na te słowa. Szybko jednak skupiła się na faktach. Wiedziała, że Władek faktycznie był w knajpie. Była to restauracja Wilczyńskiego. Ajent lokalu widział go tam po raz pierwszy. Nie wyglądał na ich typowego klienta. W restauracji bywali raczej majętni goście.
Radio Katowice / Audycje / Kryminalne Tajemnice Radia Katowice
Kryminalne Tajemnice Radia Katowice
 
 
 
 

Przez całe lato będziemy rozwiązywać kryminalne zagadki. Każdy, kto ma w sobie żyłkę detektywistyczną, chce przez moment poczuć się jak Sherlock Holmes albo Herkules Poirot lub po prostu dobrze bawić – proszę śledzić nasz wątek sensacyjny. Co tydzień inny. 

Kryminalne Tajemnice Radia Katowice przez całe wakacje od wtorku do czwartku po 21:00, w piątek finał – także po 21:00 i nagrody dla tego, kto rozwiąże zagadkę. 

Zobacz także Kryminalne Tajemnice Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SA
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA