Kryminalna zagadka nr 10 - cz. 6.

Prezydent Piwowar zjawił się na dworcu z całym komitetem pożegnalnym. 

W podziękowaniu za pomoc żona prezydenta przyniosła nawet domowe ciasto w wiklinowym koszyku. Dyrektor Banku nie posiadał się z radości. 

— Jak się Pani udało tak szybko rozwikłać tę sprawę Pani Dreszczyk? Czy zdradzi Pani, co naprowadziło Panią na właściwy trop?

— To proste panie Dyrektorze. Z każdą rozmową klocki w tej układance składały się w logiczną całość. Za włamaniem stoi Władek Tabakiera i jego kolega spod celi Stanisław Cichocki, czyli nikt inny jak słynny kasiarz Szpicbródka. Włamywacz zameldował się w hotelu i czekał na stosowny moment, by dostać się do skarbca. Podkop wykonał Władek, który znał się na tej robocie bo ukończył szkołę górniczą. Do hotelu przychodził wieczorami w damskim ubraniu pożyczonym od swojej narzeczonej Rozalki. Po drodze kupował papierosy w trafice. Nad ranem wychodził obładowany workami z gruzem pod obszerną suknią. Gdy podkop był już gotowy Szpicbródka dokonał dzieła i sforsował kasę. Na szczęście nie zdążył odjechać daleko i udało się go zatrzymać na dworcu z większością łupu. Resztę znaleźliśmy w mieszkaniu Władka w schowku pod podłogą. 

— Jest Pani genialna! — emocjonował się dyrektor banku. — Gdyby szukała Pani zajęcia, to z chęcią zatrudnię Panią jako specjalistkę do spraw bezpieczeństwa w Banku Gospodarczym. Co do uposażenia na pewno się domówimy.

— Dziękuję za propozycję Panie Dyrektorze, ale muszę już wracać do siebie. Wzywają mnie pilne sprawy. Ale może kiedyś, kto wie, kto wie… 

Po chwili nadjechał pociąg. Komitet pożegnalny stał jeszcze dłuższą chwilę odprowadzając wzrokiem ostatni wagon, aż zniknął w oddali.Przez całe lato będziemy rozwiązywać kryminalne zagadki. Każdy, kto ma w sobie żyłkę detektywistyczną, chce przez moment poczuć się jak Sherlock Holmes albo Herkules Poirot lub po prostu dobrze bawić – proszę śledzić nasz wątek sensacyjny. Co tydzień inny. 

Kryminalne Tajemnice Radia Katowice przez całe wakacje od wtorku do czwartku po 21:00, w piątek finał – także po 21:00 i nagrody dla tego, kto rozwiąże zagadkę. 

Kryminalne Tajemnice Radia Katowice