Perspektywy górskiej turystyki społecznej w województwie śląskim

fot. Jarosław Krajewski/Radio Katowice

W Bielsku-Białej odbywa się dziś konferencja zatytułowana "Perspektywy górskiej turystyki społecznej w województwie śląskim". Jej uczestnicy rozmawiają o zwiększeniu dostępności usług, miejsc turystycznych i obiektów użyteczności publicznych dla osób niepełnosprawnych.

Obecna dziś na bielskim Zamku Sułkowskich wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak powiedziała Radiu Katowice, że w ostatnich latach w tej dziedzinie zmieniło się bardzo dużo, między innymi dzięki rządowemu programowi "Dostępność Plus". 


 

Minister Jarosińska Jedynak zapowiedziała, że to dopiero początek wielkich projektów i inwestycji planowanych w ramach nowej perspektywy finansowej na lata 2021-27. 

Uczestnicy spotkania przebywają obecnie na Szyndzielni gdzie m.in. sprawdzają dostępność miejsc turystycznych dla osób z niepełnosprawnościami, oglądają także sprzęt ułatwiający takim osobom uprawianie turystyki górskiej. W konferencji oprócz pani minister uczestniczą członkowie władz wojewódzkich i lokalnych samorządów, radni oraz przedstawiciele licznych instytucji organizujących turystyczne atrakcje dla niepełnosprawnych.

Autor: Jarosław Krajewski/pm/