Architekci XXI wieku

Boom technologiczny zmienia naszą rzeczywistość z dnia na dzień od kilkudziesięciu lat. Nic dziwnego, że wraz z nim zmienia się także rynek pracy. Niektóre profesje odchodzą do przysłowiowego lamusa, a w ich miejsce pojawiają się całkiem nowe, często związane z nowymi technologiami. 

Wybór przyszłego zawodu to jedna z najtrudniejszych decyzji, jaką powinniśmy podjąć właściwie już przed maturą, a najlepiej jeszcze przed wyborem szkoły średniej. Dziś jest tym trudniej, że we współczesnym świecie możliwości jest więcej, a jak się okazuje nawet takie tradycyjne kierunki jak prawo, medycyna, czy architektura muszą się dostosować. Bo jak przekonuje Tomasz Bijok autor podcastu Technologia w architekturze - to czym zajmuje się na przykład architekt XXI wieku wcale nie jest takie oczywiste. 


Reportaż o architektce kosmicznej Wiktorii Dziadule z Politechniki Śląskiej jest dostępny także na naszej stronie podcasty.radio.katowice.pl.


"Czas na nas" to audycja młodzieżowa dla uczniów, licealistów oraz studentów. W programie poruszamy problemy, które zajmują młodych na co dzień – fascynacje muzyczne, ochrona przyrody, twórczość teatralna, działalność społeczna i charytatywna. W każdy środowy wieczór na naszej antenie rządzi młodość.

Audycję koordynuje Samuel Baron i Małgorzata Lachendro.

Środa, godz. 20:15.


Czas na Nas - magazyn dla młodzieży