Ci, którym się chce

Jaka jest młodzież w czasie pandemii i po doświadczeniu nauki zdalnej? Co przeżywa, jakie ma problemy, potrzeby i oczekiwania?

Czas synodu w Kościele, to także czas wsłuchiwania się w to, co „gra w duszy" młodych, ale także w to, co młodzi myślą o Kościele. Patrząc oczami młodzieży: czy Kościół ma dziś jeszcze coś do zaoferowania?

"Ci, którym się chce" - taką nazwę nosi młodzieżowa grupa powstała po beatyfikacji ks. Jana Franciszka Machy, spotykająca się co czwartek o g. 19.00 w Domu Parafialnym w Bieruniu Starym.

Jej opiekunami duchowymi są ks. Rafał Grzybek i ks. Michał Anderko - asystenci diecezjalni Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Katowickiej.

Gośćmi "Śladów" w poniedziałkowy wieczór będą Ci, którym się chce. Zapraszamy.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl

Ślady - magazyn religijny