Velostradą z Katowic do Mysłowic i Sosnowca

Coraz bliżej budowy dwóch velostrad, czyli autostrad rowerowych, które połączą Katowice z Mysłowicami i Sosnowcem. Będzie to element Metropolitalnej Sieci Tras Rowerowych.

Treść porozumień w zakresie budowy uzgodniły już miasta Katowice, Sosnowiec i Mysłowice wspólnie z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią. 

– W Katowicach stawiamy na alternatywne środki transportu. Rower jest jednym z nich. Połączenie Katowic z Mysłowicami i Sosnowcem, tak zwaną velostradą, sprawi że rower będzie jeszcze chętniej wybierany jako środek transportu i stanie się alternatywą dla komunikacji miejskiej czy samochodu – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Budowa trasy rowerowej łączącej Katowice z Mysłowicami będzie realizowana etapowo. Pierwszy etap to 4-kilometrowy trakt na odcinku pomiędzy Brynowem, od przejścia pieszo-rowerowego w sąsiedztwie ul. Huberta, a dzielnicą Giszowiec. Od wysokości ul. Huberta do rejonu ul. Kolistej velostrada pobiegnie w śladzie zlikwidowanej linii kolejowej. Ta część inwestycji jest już projektowana i ma powstać w przyszłym roku. 

Drugi etap to budowa przedłużenia w kierunku Mysłowic. Z kolei połączenie Katowice-Sosnowiec znajduje się na wczesnym etapie realizacji. Obecnie trwają też analizy dla kolejnych połączeń rowerowych w ramach Metropolitalnej Sieci Tras Rowerowych. 

Autor: Joanna Opas/pm/


Wiadomości regionalne