Marokańczyk podawał się za uchodźcę z Ukrainy

fot. Straż Graniczna

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej otrzymali informację od policjantów z Knurowa o cudzoziemcu ujawnionym w pobliżu zbiornika wodnego w Knurowie.

Zgłoszenia dokonał jeden z obecnych tam wędkarzy, do którego podszedł przemoczony i wyziębiony mężczyzna twierdząc, że jest uchodźcą z Ukrainy i prosi o pomoc. Obcokrajowiec nie posiadał żadnych dokumentów potwierdzających jego tożsamość i obywatelstwo, w związku z czym został zatrzymany przez Policję. 

Podczas przeprowadzanych czynności mundurowi zauważyli, że mężczyzna ma trudności z komunikacją w języku ukraińskim czy angielskim. Wtedy mężczyzna zmienił wersję i zaczął twierdzić, iż jest Gruzinem. W wyniku podjętych czynności służbowych przez funkcjonariuszy ustalono, że cudzoziemiec w rzeczywistości jest obywatelem Maroka. 

Wobec mężczyzny zostało wszczęte postępowanie administracyjne zmierzające do wydania decyzji zobowiązującej go do powrotu. Decyzją sądu Marokańczyk został umieszczony w ośrodku strzeżonym dla cudzoziemców.

Autor: Magdalena Pańczyk/pm/


Wiadomości regionalne