Jazz Band Młynarski-Masecki

W katowickim NOSPRze, Jazz Band Młynarski-Masecki, zabierze nas w wyjątkową, muzyczną podróż do epoki, w której królowały swing i tango. 

Podczas recitalu nawiązującego do tradycji polskiego jazzu międzywojnia usłyszymy utwory, takich kompozytorów jak: Henryk Wars, Jerzy Petersburski czy bracia Artur i Henryk Gold. Tworzyli hity na potrzeby filmu, kabaretów, teatrów oraz rewii, a także na zamówienie coraz liczniejszych wytwórni płytowych.

Znakomity pianista Marcin Masecki razem z wokalistą, kompozytorem i multiinstrumentalistą Janem Emilem Młynarskim, powołali do życia zespół odwołujący się do starej tradycji polskich orkiestr jazzowych międzywojnia. W repertuarze Jazz Bandu przodują głównie nieznane utwory swingowe, choć nie zabraknie też kilku wyjątkowych tang, z których autorstwa polscy kompozytorzy znani byli na całym świecie. Całe przedsięwzięcie skupione jest wokół ducha postaci Adama Astona – najwybitniejszego przedwojennego polskiego śpiewaka rozrywkowego oraz Henryka Warsa – najważniejszego polskiego przedwojennego pianisty, aranżera i kompozytora.

Początek o godzinie 20.00.

Autor: M.Barasińska/mm/


Wiadomości kulturalne