Nowość życia w Chrystusie

NOWOŚĆ ŻYCIA W CHRYSTUSIE - to owoc jaki Zmartwychwstały pragnie przynieść każdemu człowiekowi. Dobrym zwyczajem właściwego przygotowania do obchodów Świąt Wielkiej Nocy są rekolekcje parafialne. W Bieruniu Starym, w parafii św. Bartłomieja Apostoła, gdzie dobiegają końca prace konserwatorsko-remontowe przy Sanktuarium św. Walentego i tworzy się diecezjalne centrum Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, tegoroczne rekolekcje wielkopostne poprowadził asystent generalny KSM ks. dr Andrzej Lubowicki. Wraz z nim do Bierunia przyjechali członkowie Krajowej Rady KSM, m.in. z Lublina, Augustowa, Gdańska, Krakowa i Warszawy, aby poprowadzić warsztaty dla młodych o przełamywaniu barier, budowaniu relacji i umiejętności wystąpień publicznych. Od czasu beatyfikacji ks. Jana Franciszka Machy, co czwartek w Bieruniu spotyka się grupa młodych CI, KTÓRYM SIĘ CHCE, tworzących trzon uczestników warsztatowych spotkań. Czy dla Młodych przestrzeń wspólnoty Kościoła jest atrakcyjna, czy wśród natłoku propozycji, warto spędzić czas w Domu Parafialnym, co młodzi sami myślą o Kościele i jakie owoce rodzą się w sercu i postawie młodych, którym się chce? O tym właśnie audycja ŚLADY w Poniedziałek Wielkanocny. Zaprasza ks. Michał Anderko.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl

Ślady - magazyn religijny