Pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich

fot. Grzegorz Pancherz/Radio Katowice

Do Sanktuarium w Piekarach Śląskich przybyła Pielgrzymka Stanowa Mężczyzn i Młodzieńców. Po procesji z obrazem Matki Bożej Piekarskiej na Kalwarię pielgrzymów powitał i słowo społeczne wygłosił abp. Wiktor Skworc, metropolita katowicki.

Mszy św. przewodniczy i homilię wygłosił abp. Jan Romeo Pawłowski z Watykanu. Tegoroczna Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej odbywa się pod hasłem: "Posłani w pokoju Chrystusa”. 

Ze szczególnym słowem zwrócił się metropolita katowicki arcybiskup Wiktor Skworc do rodzin górników z kopalń Pniówek i Zofiówka podczas Pielgrzymki Stanowej Mężczyzn i Młodzieńców do sanktuarium w Piekarach Śląskich. Podczas słowa społecznego duchowny zapewnił ich o wsparciu.

Arcybiskup Wiktor Skworc podkreślił heroizm, solidarność, a także poświęcenie ich służby. Tegoroczna pielgrzymka odbywa się pod hasłem: Posłani w pokoju Chrystusa.

Pielgrzymki stanowe mają bogatą historię. Do Piekar Śląskich pielgrzymowali goście, wśród których byli m.in. kardynałowie Stefan Wyszyński, Franciszek Macharski i Józef Glemp. W latach 1965-1978 Słowo Boże na Kalwarii głosił także Karol Wojtyła.

Autor: Zdzisław Makles, Joanna Opas/pm/


Wiadomości regionalne