Radio Katowice biegnie dla Aniołów

fot. Ewelina Kosałka-Passia/Radio Katowice

Biegi dla dzieci, gigantyczne bańki czy dmuchana gąsienica, to tylko niektóre atrakcje, które czekają na uczestników pikniku Domu Aniołów Stróżów.

— Najważniejszym punktem programu jest jednak Bieg Dla Aniołów: główny na 5 kilometrów oraz dziecięce na 200, 600 i 850 metrów — mówi Monika Bajka, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów. 


— Udział w tym biegu to realna pomoc dla kilkuset dzieci — dodaje Monika Bajka.


Nasi dziennikarze startują w tym biegu, z którego dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom – podopiecznym Stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów. Jak mówi Marcin Rudzki, reporter Radia Katowice i jeden z członków naszego zespołu, cel jest tylko jeden: pomoc dzieciom. 


Mali biegacze przygotowują się do startu.


Ostatni zawodnicy dobiegają na linię mety po pokonaniu dystansu 5 kilometrów. Wśród nich dziennikarze Radia Katowice, którzy do biegu podeszli strategicznie przy wsparciu trenera radiowej drużyny, Marcina Rudzkiego.


Drużyna Radia Katowice w komplecie dobiegła do mety. Na finiszu zameldowali się między innymi Marcin Rudzki i Agnieszka Loch.


Dochód ze sprzedaży wszystkich pakietów startowych przeznaczony zostanie na pomoc podopiecznym Domu Aniołów Stróżów ze Śląska i Zagłębia. Wydarzenie rozpoczyna się o godzinie 10:00 w Parku Kościuszki w Katowicach. Główny bieg na dystansie 5 kilometrów startuje o godzinie 11:00, wcześniej odbędą się biegi dla dzieci. 

Po zamknięciu trasy na uczestników czka piknik rodzinny i  odpoczynek w specjalnej "strefie chilloutu". Patronem medialnym wydarzenia jest Radio Katowice. 


Autorzy: Samuel Baron, Ewelina Kosałka-Passia, Marcin Rudzki /rs/


Radiowe Wydarzenia