Ahoj Załogo! To hasło przewodnie Festiwalu Górnej Odry. Na terenie Rybnika, Żor, Raciborza, Jastrzębia-Zdroju, Wodzisławia Śląskiego, Chałupek i Turza przygotowano ponad 140 atrakcji. Wiele z nich związanych jest z wodą i bezpieczeństwem.
— Taka trzydniowa impreza to znakomita okazja do odkrywania Krainy Górnej Odry — mówi Adam Wawoczny, prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej.
Jak zaznacza Izabella Wołłejko-Chwastowicz, konsul generalny Rzeczpospolitej Polskiej w Ostrawie, Festiwal Górnej Odry to także okazja, aby zachęcić do wizyty turystów z Czech.
Organizatorami wydarzenia są wszystkie gminy i powiaty Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego. Zeszłoroczna, pierwsza edycja festiwalu przyciągnęła ponad 72 tysiące uczestników.
Z przedstawicielami samorządów rozmawia Wojciech Kocjan.
/mf/pg/