Daj szansę Ziemi

Bóg, młodzi ludzie, sztuka i... ekologia! Takie zależności wykorzystali artyści w projekcie "Daj szansę Ziemi". W sierpniowym Rabanie Piotr Solorz, główny twórca "Ekosongów", opowiada o pracy nad piosenkami, kontakcie z przedstawicielami Kościoła Młodych i oczywiście daje świadectwo wiary.

W dodatku, rozmówca Sary Solorz, zaprasza dzieci i młodzież zakochanych w śpiewie i Panu Bogu do wzięcia udziału w castingu. Jeśli jeszcze zastanawiasz się jak sztuka może służyć Jezusowi i naszej planecie, to ta audycja jest dla Ciebie!Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl

Ślady - magazyn religijny