Minęły trzy lata, odkąd zezwolono na rozbijanie namiotów w lasach, ale tylko w wyznaczonych do tego miejscach.
Trzeba przestrzegać regulaminu, według którego w jednym miejscu może nocować maksymalnie dziewięć osób przez nie dłużej niż dwie noce z rzędu. W tym wypadku zgłoszenie nie jest wymagane. W innych przypadkach trzeba skontaktować się wcześniej z nadleśnictwem - przypomina szef Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach Robert Pabian.
Mapa obszarów, gdzie można rozbić namiot, jest dostępna na stronie internetowej Lasów Państwowych oraz na stronach nadleśnictw, które takie miejsca wyznaczyły.
Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach Robert Pabian apeluje, aby przed biwakiem dokładnie zapoznać się z regulaminem.
Autor: Łukasz Łaskawiec /kh/