Kolejny dzień REGIOFUN

W Katowicach trwa 5. Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych REGIOFUN. Wydarzeniem wyjątkowym festiwalu, bo nietypowo związanym ze sferą muzyczną, będzie dzisiejszego wieczoru koncert Dawida Podsiadło na scenie kinoteatru Rialto.

Jak mówi Anna Szrama, dyrektor festiwalu, będzie to występ zamykający karierę solową artysty.


Poza licznymi pasmami filmowymi, prezentowanymi podczas REGIOFUN-u, w katowickich kinach studyjnych, widzowie mogą również uczestniczyć w Ogrodzie Gwiazd, czyli spotkaniach Ryszarda Jaźwińskiego z Programu Trzeciego Polskiego Radia z aktorami oraz reżyserami filmów festiwalowych. Dzisiejszymi gośćmi Ogrodu będą Sonia Bohosiewicz oraz Szymon Piotr Warszawski. Aktorów od niedawna można oglądać w jednej z najsłynniejszych polskich produkcji tego roku, w filmie "Bogowie" Łukasza Palkowskiego, opowiadającym o polskim kardiochirurgu Zbigniewie Relidze, mówi Anita Skwara z biura promocji festiwalu.


Kolejne spotkanie w Ogrodzie Gwiazd odbędzie się jutro w kinie Kosmos o godzinie 13:00. Gośćmi Ryszarda Jaźwińskiego będą reżyser Jacek Borcuch i aktor Mateusz Kościukiewicz, znani z filmu "Wszystko co kocham", który już dzisiaj można obejrzeć o godzinie 15:30, również w kinie Kosmos.

Autor: Gabriela Kocoń