Bieg policjanta. Karp. Lądowisko.

580 kilometrów. Dużo? Tyle właśnie zamierza przebiec Paweł Cieślik, sierżant, który na co dzień pełni służbę w katowickiej policji. A wszystko to dla dzieci ze Śląskiego Hospicjum w Tychach. Wystartował dziś rano właśnie spod hospicjum. Bieg zakończyć ma 11 listopada w Gdańsku. Dzięki akcji Paweł Cieślik chce zebrać pieniądze na specjalistyczny sprzęt. Warto wspomnieć, że to już druga akcja organizowana przez policjanta. Rok temu tę samą trasę przejechał na rowerze w ciągu 20 godzin. Ciekawe, co wymyśli za rok.


 

Śląska policja uczy się, jak obchodzić się z... karpiem. Ekolodzy z klubu Gaja szkolą policjantów z przestrzegania i egzekwowania prawa ustawy o ochronie zwierząt. To pierwsze takie szkolenie w Polsce a kolejna odsłona akcji „Jeszcze żywy KARP”. To ważne szkolenie przed zbliżającymi się świętami.


 

Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich wzbogaciło się o nowe... nie urządzenia, ale coś, co z pewnością usprawni pracę lekarzy. Mowa o lądowisku dla helikopterów, które zlokalizowane jest na dachu szpitala. Chociaż bez pokazowego lądowania, dziś uroczyście oddano je do użytku. Na szczęście w siemianowickiej oparzeniówce nie tylko lądowisko jest światowym standardem, wykorzystywane metody leczenia także są na światowym poziomie, a lekarze stosują najnowsze zdobycze medycyny w doprowadzaniu do zdrowia najciężej oparzonych. Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice