3. Śląski Festiwal Nauki

"Misją festiwalu jest współtworzenie społeczeństwa wiedzy. Inspirując ciekawość poznawczą u ludzi w każdym wieku chcemy budować szerokie zainteresowania nauką, szacunek dla badaczy oraz ich dokonań. Chcemy rozwijać świadomość korzyści, jakie społeczeństwo czerpie z badań naukowych, a szczególnie potwierdzić i wzmocnić u mieszkańców Śląska poczucie dumy i pożytku z posiadania na terenie województwa znakomitych ośrodków akademickich oraz z ich wkładu w światową naukę. Drogą do osiągnięcia tych celów jest czynne uczestnictwo, ponieważ widzimy to jasno, że zaangażowania uczestników festiwalu w poznawanie nauki powstaje dzięki ich aktywnemu udziałowi w pokazach, eksperymentach, prezentacjach, wykładach i rozmowach" - mówił dyrektor generalny Festiwalu, prof. dr hab. Ryszard Koziołek.

Podczas festiwalu na zwiedzających będzie czekać wiele tzw. "form aktywności". Są to między innymi: warsztaty i wykłady, pokazy naukowe, strefa kosmiczna, e-sport point czy OFF-Science. 

Festiwal trwał będzie od 12 do 14 stycznia, a oficjalna inauguracja odbędzie się w najbliższą sobotę. Wykłady i stanowiska pokazowe odbywać się będą w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Pełny program Festiwalu 3 Śląski Festiwal Nauki