Trójwymiarowa Prognoza Pogody na dziś

Cezary Orzech o pogodzie dla regionu! 

Każdego dnia! Po 7:15, 10:15 i 15:15Wtorek, 23 kwietnia


Najistotniejszymi elementami dzisiejszej pogody są: luźne chmury piętra wysokiego oraz chwilami dość silny, suchy, południowo-wschodni wiatr. Mamy bowiem do czynienia z dużą różnicą ciśnienia między Bugiem a Odrą, wynoszącą około 20 hPa. To sprawi, że do końca dnia w porywach może wiać z prędkością do 55 km/godz. Taki wiatr źle działa na zaorane, ale jeszcze nie pokryte roślinnością pola. Jutro zjawisko to na szczęście nieco osłabnie, gdyż mamy do czynienia z suszą. Deszcz jest bardzo oczekiwany, ale istotnych chmur nie widać. Około 80 procent powierzchni kraju jest niemalże bezchmurne.


W województwie śląskim jest trochę chmur, ale dominują większe przejaśnienia. Tyko gdzieniegdzie, we wczesnych godzinach wieczornych, mogą wystąpić nieznaczne przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna na znacznym obszarze od 17 do 19 stopni C, w rejonach podgórskich do 15 stopni C. Wiatr okresami dość silny, wysoko w Beskidach silny, w porywach do 70 km/godz, południowo-wschodni.


W nocy zachmurzenie umiarkowane, lokalnie duże. Miejscami, zwłaszcza w górach, przelotne opady deszczu, w partiach szczytowych Beskidów miejscami deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 8 do 10 stopni C, w rejonach podgórskich od 6 do 8 stopni C, wysoko w Beskidach od zera do plus 3 stopni C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/godz, w rejonach podgórskich do 70 km/godz., wschodni i południowo-wschodni. Wysoko w górach w porywach do 100 km/godz.


Jutro zachmurzenie umiarkowane i lokalnie duże. Miejscami, zwłaszcza w górach, przelotne opady deszczu, wysoko w Beskidach początkowo śniegu z deszczem. Cieplej. Temperatura maksymalna od 18 do 21 stopni C, w rejonach podgórskich od 15  do 18 stopni C, wysoko w Beskidach od 6 do 9 stopni C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 km/godz, wschodni i południowo-wschodni. Słuchaj OnLine, 89.3 FM – Gliwice, 97.0 FM – Racibórz, 98.4 FM – Częstochowa, 102.2 FM – Katowice, 103.0 FM – Bielsko-Biała, 216.928 DAB+ – Katowice.

 

Trójwymiarowa Prognoza Pogody 
na weekend 12-14.04.2019.