Dni Otwarte Beceku

Po niemal roku Becek wraca do życia. Kończy się potężny remont ośrodka, który zmienił jego oblicze i wnętrze. Mamy odnowione sale, ale także zupełnie nowe, o nowym przeznaczeniu (jak chociażby nową salę kinową Gloria). Posprawdzać jak teraz prezentuje się Becek na zewnątrz, ale przede wszystkim w środku będzie można już na początku kwietnia. Zapraszamy na Dni Otwarte Beceku w dniach 5-7 kwietnia 2019. W programie koncerty, kabarety, kino, retransmisje HD, spektakle dla dzieci i inne atrakcje dla najmłodszych, w tym pokazowe warsztaty.

Podczas Dni Otwartych Beceku będzie też można tak po prostu zwiedzić nowy Becek, zajrzeć tam, gdzie z reguły nie ma dostępu. Warto więc sobie zarezerwować weekend od 5 do 7 kwietnia i wpaść do Beceku.

DNI OTWARTE BECEKU

5 kwietnia 2019, piątek
Miejsce: Sala Gloria
Godzina rozpoczęcia: 11:00
Śpiąca królewna - Balet Teatru Bolshoi
Teatr Bolszoj w Beceku? Owszem, w ramach retransmisji HD największych dzieł z najwspanialszych sal koncertowych i teatrów na świecie. To nowa propozycja Beceku. I chcemy aby na stałe zagościła w naszym repertuarze. Rozpoczniemy od baletu Piotra Czajkowskiego „Śpiąca Królena” wystawionego na deskach Teatru Bolszoj. Będzie to też chrzest dla naszej nowej sali kinowej, czyli Glorii.


5-18 kwietnia 2019
Miejsce: Sala Gloria
Bilet: 15 zł
Dumbo
Młody słoń, którego przerośnięte uszy pozwalają mu latać, pomaga uratować walczący cyrk. Ale kiedy cyrk planuje nowe przedsięwzięcie, Dumbo i jego przyjaciele odkrywają mroczne tajemnice pod lśniącą okleiną.
„Dumbo” – familijny USA, 2019
reż.: Tim Burton
obsada: Colin Farrell, Michael Keaton, Danny DeVito, Eva Green
czas trwania: 112 min.

5-7 kwietnia 2019
Miejsce: Sala Studio
Mobilny Escape Room „Malowana lala”
Tak, Escape Room pojawi się także w Beceku. I to (mamy nadzieję) na stałe. Pierwsza gra będzie dotyczyć naszej patronki. Pewnie nie wszyscy jeszcze skojarzyli, że plac przed Bytomskim Centrum Kultury nosi nazwę Karin Stanek, gwiazdy sceny bigbitowej i … bytomianki z pochodzenia.

5 kwietnia 2019, piątek
Miejsce: Bytom, Rynek
Godzina rozpoczęcia: 17:00
Bloco Central

Becek się otwiera po blisko rocznej przerwie spowodowanej remontem. Chcemy więc by było o tym głośno. I będzie. Wychodzimy w miasto.
Zespół Bloco Central (batacuda), czyli 12 muzyków w jednolitych strojach poprowadzi paradę tak, aby energetyzującymi dźwiękami przyciągnąć mieszkańców (i nie tylko) do Beceku, zachęcić do wspólnej zabawy. Zbiórka na Rynku o 17.00. I tam właśnie pierwsze show perkusyjne. A potem ruszamy w trasę przez plac Grunwaldzki, plac Jana III Sobieskiego, ulicę Korfantego aż do Beceku, czyli placu Karin Stanek, gdzie grupa dotrze około godziny 18.00. I tam również zespół zaprezentuje show perkusyjne.

5-11 kwietnia 2019
Miejsce: Sala Ki – Nowa
BCKino – Powrót
„Powrót” – dramat Polska, 2018
reż.: Magdalena Łazarkiewicz
obsada: Sandra Drzymalska, Agnieszka Warchulska, Katarzyna Herman, Mirosław Kropielnicki
czas trwania: 106 min.

5-11 kwietnia 2019
Miejsce: Sala Gloria
Bohemian Rhapsody
Porywająca opowieść o zespole Queen, jego muzyce i niezwykłym wokaliście Freddie’em Mercurym (Rami Malek – serial TV ”Mr. Robot”), który przełamując stereotypy i konwencje, zdobył uwielbienie niezliczonych fanów.
„Bohemian Rhapsody” – biograficzny/muzyczny USA/W. Brytania, 2018
reż.: Bryan Singer
obsada: Rami Malek, Lucy Boynton, Gwilym Lee, Ben Hardy, Joseph Mazzello
czas trwania: 134 min.

5 kwietnia 2019, piątek
Miejsce: Sala ToTu
Godzina rozpoczęcia: 20:00
Nosowska
Jesienią 2018 ukazał się jej kolejny solowy album BASTA, który szybko pokrył się złotem. Tym razem za stronę muzyczną i produkcję odpowiada Michał FOX Król, którego mocnymi beatami tętni ten krążek. To zbiór 11, bardzo osobistych w warstwie tekstowej, utworów, jak sama Nosowska mówi - „to najważniejsza płyta”. Nowy materiał można było usłyszeć na żywo podczas, w całości wyprzedanej, jesiennej trasy koncertowej - „NOSOWSKA na tłusto”, zapraszamy na kolejne koncerty.

6 kwietnia 2019, sobota
Miejsce: Sala Akwarium
Godzina rozpoczęcia: 10:00
Tajemniczy świat marionetek - Klub Zielonej Żyrafy
Zapraszamy na kwietniową odsłonę warsztatów w ramach Klubu Zielonej Żyrafy. Tym razem zagłębimy się w „Tajemniczy świat marionetek”.

6 kwietnia 2019, sobota
Miejsce: Antresola
Godzina rozpoczęcia: 13:00
Turniej gry „Speed Cups” w ramach Becekowego Pokoju Gier

6 kwietnia 2019, sobota
Warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku od 5-7 lat
Miejsce: Sala Ambasada
Godzina rozpoczęcia: 14:00
Warsztaty pokazowe w ramach Dni Otwartych Beceku
Plastyczne warsztaty pokazowe w ramach imprezy „Dni otwarte”
„CUDA, WIANKI, ZAPLATANKI…uczymy się zawijać i pleść z papierowej wikliny”.

6 kwietnia 2019, sobota
Miejsce: Antresola
Godzina rozpoczęcia: 15:00
Turniej gry „Winnica” w ramach Becekowego Pokoju Gier.

6 kwietnia 2019, sobota
Miejsce: Sala ToTu
Godzina rozpoczęcia: 19:00
Gala Otwarcia
Tego wieczoru będzie miała miejsce uroczysta gala oficjalnie otwierająca Bytomskie Centrum Kultury po trwającym blisko rok remoncie. Będzie to wieczór prezentacji efektów modernizacji, ale także ludzi, bez których ta inwestycja nie byłaby możliwa.
Po części oficjalnej zapraszamy na część artystyczną, w której wystąpi Marcin Sójka, zwycięzca 9. edycji "The Voice of Poland". Podopieczny Patrycji Markowskiej okazał się Najlepszym Głosem w Polsce.

7 kwietnia 2019, niedziela
Miejsce: Sala ToTu
Godzina rozpoczęcia: 11:00
Cyrk PARTOLINI w ramach Sceny Familijnej
Cyrk Partolini to jedyny w Polsce (a może i na świecie?) spektakl „kabaretowy” dla całej rodziny. Rodzina Partolini to wyjątkowa grupa artystów, z całego świata! Słowa nie oddadzą tej energii, jaka na tej scenie panuje.
Cyrk Partolini jest nie tylko wyjątkowy ale także i… magiczny. Poznacie prawdziwego magika, który dzięki prawdziwej magii “spróbuje” zaczarować swój kapelusz, a co z niego wyjdzie? Tego nie wie nikt.

7 kwietnia 2019, niedziela
Miejsce: Sala Ambasada
Godzina rozpoczęcia: 14:00
Warsztaty pokazowe w ramach Dni Otwartych Beceku
- KROCZKI, SKOCZKI // godz. 14.00 – 14.45
- KROKI, SKOKI // godz.   15.00 – 15.45

7 kwietnia 2019, niedziela
Miejsce: Sala Akwarium
Godzina rozpoczęcia: 17:00
Prezentacja grupy artystycznej „Obok Sceny”


Zapraszamy na godzinę z piosenką artystyczną i poezją. Dla niektórych to może być wspomnienie czasów gdy na wyjazdach turystycznych czy przy ogniskach królowała gitara, przy której nucono „piosenki z tekstem”, dla innych - zupełnie nowe odkrycie kameralnej prezentacji piosenki. 

7 kwietnia 2019, niedziela
Miejsce: Sala ToTu
Godzina rozpoczęcia: 18:00

"Grupa MoCarta wśród gwiazd" to tytuł kolejnego programu znanego i lubianego kwartetu smyczkowego. Tym razem Bolek, Paweł, Michał i Filip otoczeni będą największymi gwiazdami muzyki. J. S. Bach opowie o początkach polifonii i o tym jak wynalazł nordic walking. Patron zespołu - Wolfgang Amadeusz wyjawi tajemnice skąd czerpie pomysły dla Grupy MoCarta, a Antonio Vivaldi przyzna się dlaczego skomponował tylko Cztery Pory Roku.
W koncercie znajdą się również: skrócona historia muzyki według Grupy MoCarta, wizyta w wiedeńskiej rozgłośni radiowej 1785 roku, oraz żart, który rozchmurzy Ludwiga van Beethovena. Ale tylko na chwilę...
"Grupa MoCarta wśród gwiazd" to humor, elegancja i najlepsza muzyka. To rozrywka dla wszystkich pokoleń. Dla dorosłych, ich dzieci, oraz dla tych, którzy z Fryderykiem Chopinem chodzili do szkoły.
Polecam,
W.A. Mozart

Więcej informacji na stronie www.becek.pl