Międzykulturowy Festiwal Folklorystyczny „Zagłębie i Sąsiedzi”

XI MIĘDZYKULTUROWY FESTIWAL FOLKLORYSTYCZNY ZAGŁĘBIE I SĄSIEDZI

Wiosna zwiastuje wiele nowych emocji i doznań. Takich będzie można doświadczyć 27 i 28 kwietnia w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia, gdzie odbędzie się 11. edycja Międzykulturowego Festiwalu Folklorystycznego „Zagłębie i Sąsiedzi”.

Przez dwa dni na pałacowej scenie zaprezentuje się ok. 1000 artystów z całej Polski, którzy wystąpią w grupach tanecznych, śpiewaczych i kapelach ludowych. W konkursie startują dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy. Wszyscy uczestnicy podlegają ocenie jury, w skład którego wchodzą także eksperci z CIOFF, czyli Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej. Na najlepszych czekają nagrody oraz Grand Prix Festiwalu.

Podczas imprezy w pałacu panuje ciepła, rodzinna i pełna radości atmosfera, która niejednokrotnie wychodzi poza pałac, gdy dopisuje pogoda. Wtedy tańce, hulance i folkową muzykę można spotkać również na Placu Wolności, w samym centrum miasta. Atrakcjami dodatkowymi będą warsztaty plastyczne nawiązujące do kultury ludowej oraz wystawa „Wycinanki Łowickie” w przestrzeniach wystawienniczych Holu Głównego PKZ, która potrwa do 15 maja.

Główną ideą festiwalu jest propagowanie kultury i tradycji ludowej, a najpiękniejszą cechą festiwalu jest to, że widzowie mogą przyglądać się folkowym potyczkom całkowicie za darmo! Więcej informacji na stronie www.palac.art.pl.