Dzień ze słoniem w śląskim ZOO

Słonie to jedna z najbardziej rozpoznawalnych grup zwierząt, jakie żyją na świecie. Już najmłodsi bez trudu potrafią nazwać olbrzymie zwierzęta o wielkich uszach i długiej trąbie. Nie każdy jednak wie, że przyszłość słoni jest bardzo niepewna. Jeszcze na początku XX wieku liczba żyjących na świecie słoni azjatyckich szacowana była na około 100 tysięcy osobników. Do dziś liczba ta skurczyła się o co najmniej połowę. Aby zwrócić uwagę na zagrożenia, jakie czyhają na największe lądowe ssaki, 14 kwietnia obchodzimy Dzień Ochrony Słoni. Święto to zostało ustanowione na pamiątkę utworzenia w północnej Tajlandii 250-hektarowego Elephant Nature Park, który zapewnia schronienie i pomaga ratować słonie z terenu całej Tajlandii.

W niedzielę 14 kwietnia zapraszamy do wspólnego świętowania Dnia Ochrony Słoni. Będzie to świetna okazja do poznania sekretów z życia tych wyjątkowych zwierząt. Każdy, kto w tym dniu odwiedzi chorzowskie zoo, będzie mógł zobaczyć jak wygląda trening medyczny słoni, a także przekonać się ile pokarmu słoń zjada na śniadanie. Ciekawscy będą mogli również obejrzeć wystawę i porozmawiać z celnikami ze Śląskiej Izby Administracji Skarbowej i dowiedzieć się, dlaczego kość słoniowa jest taka cenna i dlaczego nie wolno przewozić jej przez granicę. Nie zabraknie również pogadanek i atrakcji dla starszych i młodszych.

Dzień Ochrony słoni to równocześnie pierwszy z eventów tegorocznego cyklu Akademii ZOOdkrywców. W tym dniu będzie można wziąć udział w pierwszej z 6 gier terenowych i zdobyć do Indeksu pierwszą pamiątkową pieczątkę. Więcej o Akademii przeczytacie tutaj.

Kto może wziąć udział?
Wszyscy nasi goście niezaleznie od wieku.

Termin wydarzenia:
14 kwietnia 2019, 10:00 - 16:30

Miejsce wydarzenia:
śląskie zoo; główne atrakcje, a także start i meta gry terenowej zlokalizowane będą w sąsiedztwie pawilonu dydaktycznego zoo.