Łaźnia. Raport wakacyjny.

20150831_103035_120Nową łaźnię dla bezdomnych otwarto w Siemianowicach Śląskich. Budynek posłuży najbardziej potrzebującym. Inicjatorem było Śląskie Stowarzyszenie Charytatywne "Przystań", które od lat wspiera najuboższych.


 

Dwa miesiące wakacji minęły bardzo szybko, jutro ponad pół miliona uczniów w naszym województwie znów usiądzie w szkolnej ławce. A jak minęły tegoroczne wakacje? Były spokojne, czy służby, które na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo miały pełne ręce roboty? Uczniowie mają dwa miesiące wakacji, pójdą na studia, będzie ich trochę więcej. A potem trzeba będzie się zadowolić 20 lub 26 dniami urlopu.Katowice na 102.2 FM

Polacy czytają mało książek, rzadziej niż w innych państwach Unii Europejskiej. Blisko połowa rodaków nie przeczytało w ciągu ostatniego roku żadnej książki. Czy te dane w skali makro dotyczą też małej, gminnej biblioteki w Psarach, która rozpoczyna upowszechniać także e-booki. Zatem kto i po co przychodzi do biblioteki.


Jak zapewnia Helena Warczok, dyrektor Biblioteki w Psarach, sporo osób przychodzi do czytelni. A alarmistyczne raporty o czytelnictwie, m.in. na wsi, gdzie nie czyta się książek, nie do końca są prawdziwe.


 

Bielsko-Biała na 103.0 FM

Nie ruszając sie z miejsca, możemy poczuć Bałtyk. Sołectwo Zabłocie Solanka zostało włączone do strefy uzdrowiska Goczałkowice Zdrój. Minister zdrowia pozytywnie rozpatrzył wniosek w tej sprawie a to oznacza, że znajdujące się na terenie sołectwa złoża borowiny i wód leczniczych mogą być dalej wykorzystywane w leczeniu uzdrowiskowym.


 

Czestochowa na 98.4 FM

Spotkanie się z wicemiss, która nazywa się Zajączki Pierwsze. Wicemiss jest "Piękna wieś województwa śląskiego" wytypowana przez jego Zarząd. INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl