Wynajem czy kupno? Odwieczne pytanie. Ekspert radzi.

Krótki spacer w centrum miasta, chyba każdego miasta może nas przekonać o tym, jak wiele mieszkań jest pustych. Trzeba tylko patrzeć na pierwsze lub drugie piętro, a nie na chodnik, czyli pod nogi.

Bardzo często puste stoją mieszkania w starych kamienicach. I w tym miejscu musi pojawić się pytanie o to, dlaczego wynajem w Polsce funkcjonuje w tak ograniczonej skali? Już pomijam fakt, o którym rozmawialiśmy niedawno, czyli to, dlaczego dziś w Polsce nikt nie buduje na wynajem. To inny problem. Ale dlaczego tak rzadko wynajmuje się te mieszkania, które już są?

O tym rozmawiamy ze Sławkiem Muturi, osobą, która wydała wiele książek poświęconych inwestowaniu w nieruchomości, człowiekiem, który postanowił zmienić kulturę wynajmu w Polsce.

Między innymi dlatego Sławek Muturi wydał niedawno książkę pod tytułem "Poradnik dla najemczyń i najemców - Jak zapewnić sobie bezproblemowy najem".  A nasze spotkanie z "mistrzem wynajmu" zaczynamy od tego, czy przypadkiem sami nie wykreowaliśmy takiego stereotypu, że wynajem to strasznie ryzykowne przedsięwzięcie

Z ekspertem spotkał się Józef Wycisk.