Emil Zola

"Kobieta nie może oprzeć się reklamie i prędzej czy później ulega sile rozgłosu. Kobieta nie potrafi też oprzeć się tak zwanym wyjątkowym okazjom, że kupuje bez istotnej potrzeby, gdy jej się zdaje, że robi dobry interes" - tak pisał o kobietach francuski pisarz Emil Zola.

Wydaje się, że stwierdzenie bardzo aktualne a zostało napisane prawie 100 lat temu.  Jego książki zresztą do dziś sporo nam mówią o ludziach tamtej epoki. Wystarczy przeczytać "Germinal" bądź "Nanę". W audycji nie tyle o twórczości pisarza, ile o jego fascynacjach erotycznych, o tym jak trudno czasami wybrać tę jedną jedyną. O tym w programie Beaty Kasztelaniec i Marka Mierzwiaka mówić będzie prof. Krystyna Wojtynek Musik.Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?