Polscy siatkarze mistrzami świata!
03.07.2017
11:48:00

Reprezentacja Polski do lat 21 triumfowała w rozgrywanych w Brnie Mistrzostwach Świata w siatkówce.

Biało-czerwoni w finale, w niespełna godzinę, pewnie pokonali reprezentację Kuby 3:0 (25:20, 25:10, 25:19). Brązowy medal wywalczyli Rosjanie.

Podopieczni Sebastiana Pawlika i Macieja Zendeła wygrali w czeskim turnieju wszystkie osiem spotkań, w półfinale po dramatycznej walce pokonując Brazylię 3:2.

Wygrana w finale była 48. z rzędu zwycięstwem młodych polskich siatkarzy. Takich sukcesów nasza młodzież nie miała nigdy wcześniej. I niestety więcej nie będzie, bo Mistrzostwa Świata w Czechach były ostatnim turniejem tych zawodników w rozgrywkach juniorskich.

Do tej pory, w historii polskiej siatkówki, juniorzy zdobywali dwukrotnie tytuł mistrza świata – w 1997 roku w Bahrajnie i w 2003 roku  w Teheranie.