Radio Katowice / Wiadomości regionalne
Spadek formy Polaków. Bez podium w Zakopanem.
28.01.2018
19:07:00

Anže Semenič wygrał zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Najwyżej klasyfikowanym Polakiem został Stefan Hula.

Słoweniec skoczył 134,5 oraz 137,5 metra i uzyskał notę 245,6 pkt. Drugi, ze stratą 3,6 pkt był Niemiec Andreas Wellinger (119,5 i 136,5 m), a trzeci – rodak zwycięzcy Peter Prevc (131 i 134 m), którego strata wyniosła 4,4 pkt.

Najlepszy z "Biało-czerwonych" – Stefan Hula – zajął czwarte miejsce, ze stratą 4,7 pkt. Prowadzący po pierwszej serii Polak skoczył 132 i 129,5 metra. Siódmy był Dawid Kubacki, 14. - Maciej Kot. 28. - Piotr Żyła, a 30. - Tomasz Pilch.

Do drugiej serii nie awansował Kamil Stoch, który skoczył zaledwie 108,5 metra i został sklasyfikowany na 38. pozycji. Dwukrotny mistrz olimpijski krytycznie ocenił swój skok.

39. miejsce zajął Jakub Wolny, 42. – Aleksander Zniszczoł, 44. – Paweł Wąsek, a 48. – Bartosz Czyż.

Stoch stracił prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ. O cztery punkty wyprzedził go dziesiąty w niedzielę Niemiec Richard Freitag.