Gol w doliczonym czasie. Górnik odpadł z Pucharu Polski
18.04.2018
22:34:00

Piłkarze Górnika Zabrze nie zagrają w finale Pucharu Polski. Przegrali z Legią w Warszawie 2:1.

Piłkarze Górnika Zabrze nie zdołali awansować do finału Pucharu Polski. W rewanżowym meczu półfinałowym, w Warszawie, prowadzili 1:0, ale przegrali 1:2 i zostali wyeliminowani.

W pierwszym spotkaniu Górnik zremisował z Legią 1:1, co oznaczało, że w rewanżu musi wygrać lub zremisować wyżej niż na własnym stadionie. Plan był możliwy do zrealizowania, bowiem po jednej z wrzutek, piłkę do własnej bramki skierował Hlousek i Górnik objął prowadzenie. Taka sytuacja utrzymywała się aż do 74´ minuty. Chwilę wcześniej czerwoną kartkę, za zagranie piłki ręką poza pola karnym, zobaczył Tomasz Loska, a z rzutu wolnego skutecznie uderzył Kucharczyk. To był pierwszy celny strzał Legii w tym meczu. Od tego momentu Górnicy głównie się bronili i czynili to skutecznie do siódmej minuty doliczonego czasu! Wtedy Jarosław Niezgoda głową pokonał Wojciecha Pawłowskiego i zabrzanom zabrakło już czasu na odrobienie strat.

Marcin Brosz trener Górnika  powiedział po meczu: - Na początku chciałbym bardzo pochwalić kibiców. Mamy ostatnio dużo dalekich wyjazdów, a oni są z nami i nas wspierają Walczyliśmy od pierwszej do bodajże dziewięćdziesiątej ósmej minuty. Wielka szkoda, bo  awans do finału byłby czymś bardzo pozytywnym dla mojego młodego zespołu. Musimy dalej walczyć i ciężko trenować, by być jeszcze silniejsi. O co gramy w tym sezonie? Niezmiennie od pierwszej do ostatniej kolejki chcemy grać o zwycięstwo i do każdego meczu być jak najlepiej przygotowani.

Legia Warszawa - Górnik Zabrze 2:1 (0:0)
0:1 56´ Hlousek sam. 1:1 74´ Kucharczyk, 2:1 90+7 Niezgoda
Pierwszy mecz: 1:1

W finale, który odbędzie się 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie, Legia zagra z obrońcą trofeum - Arką Gdynia.

Autor: Tadeusz Musioł /mm/