MKS zakończył sezon. Przegrali z Polskim Cukrem.
02.05.2018
23:07:00

Koszykarze MKS-u Dąbrowa Górnicza nie zagrają w półfinale mistrzostw Polski.

W trzecim meczu ćwierćfinałowym dąbrowianie przegrali we własnej hali z Polskim Cukrem Toruń 69:84 i całą rywalizację 0:3. Po dwóch, wyjazdowych, porażkach gracze z Dąbrowy Górniczej byli pod ścianą i aby przedłużyć swoje szanse na awans do półfinału, na własnym parkiecie, musieli zwyciężyć. Od początku jednak mecz nie układał się po ich myśli. Przyjezdni mieli znakomicie nastawione celowniki i rozstrzelali dąbrowian rzutami z dystansu, wygrywając pierwszą kwartę aż 26:13. Kilka minut później przewaga Polskiego Cukru wynosiła nawet 20 punktów, ale wówczas nastąpił przestój w ich grze i dąbrowianie wykorzystując ich pomyłki zmniejszyli nieco stratę. Ani przez moment prowadzenie gości nie było jednak zagrożone. Trzecia kwarta znów została przez graczy MKS-u przegrana bardzo wyraźnie i strata znów osiągnęła granicę 20 punktów. W ostatniej odsłonie gospodarze rozpoczęli od nieprawdopodobnego zrywu i po trzech minutach mieli na koncie 13 punktów, przy żadnym gości. Później jednak wszystko wróciło do normy, zespół z Torunia kontrolował grę i spokojnie osiągnął cel wysoko wygrywając i awansując do półfinału mistrzostw Polski.

Dla MKS-u tegoroczny play-off był drugim z rzędu, ale, podobnie jak w poprzednim sezonie, znów nie udało się wygrać ani jednego meczu.

MKS Dąbrowa Górnicza - Polski Cukier Toruń 69:84 (13:26, 22:23, 9:19, 25:16)

Autor: Tadeusz Musioł /rs/