Zagłębie nadal walczy o awans
05.05.2018
17:29:00

Zagłębie nadal walczy o awans. W meczu 29. kolejki piłkarskiej pierwszej ligi Zagłębie Sosnowiec pokonało na wyjeździe Chrobrego Głogów 2:1.

Wynik w 10. minucie otworzył Żarko Udovicić. Na kolejnego gola nie trzeba było długo czekać, bo już w 35. minucie do bramki gospodarzy trafił Vamara Sanogo i podopieczni Dariusza Dudka prowadzili 2:0.

Odpowiedź gospodarzy nastąpiła tuż przed przerwą, bramkę "do szatni" strzelił Robert Mandrysz. Druga połowa nie rozpoczęła się najlepiej dla zespołu z Sosnowca. W 47. minucie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, obejrzał Tomasz Nawotka i goście do końca spotkania musieli grać w "dziesiątkę". Gospodarze nie zdołali jednak tego wykorzystać i mecz zakończył się wynikiem z pierwszej połowy.

Zagłębie Sosnowiec, dzięki zwycięstwu, awansowało na 5. pozycję w tabeli I Ligi.

Autor: Piotr Muszalski /pg/