Wrażenia po maturze. Wysychający staw.

Pierwszy dzień egzaminu dojrzałości za maturzystami. Dziś abiturienci zmagali się z egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym. To jeden z trzech obowiązkowych jaki muszą zdać podczas maturalnego maratonu. Jak mówi przysłowie, pierwsze koty za płoty, dlatego teraz powinno już pójść z górki. Jakie były tegoroczne tematy prac maturalnych? I jakie wrażenia po egzaminie z języka polskiego mieli abiturienci? Z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Katowicach, rozmawiała nasza reporterka Aleksandra Gruszczyńska.


 

Staw w środku gęsto zaludnionego osiedla, wokół niego drzewa, plac zabaw, alejki spacerowe - któż z nas nie chciałby mieszkać w takim otoczeniu? Takim widokiem z okien mogą cieszyć się mieszkańcy osiedla Węzłowiec w Siemianowicach Śląskich. Jednakże ze stawu, chociaż niewielkiego, regularnie ubywa wody. Czy staw wyschnie zupełnie? Co trzeba zrobić, żeby unikatowy zbiornik wodny uratować? I czy mieszkańcy wyobrażają sobie osiedle bez stawu? Sprawdzała to Joanna Opas.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl