Koszykówka - el. MŚ - Polacy pokonali Holendrów i jadą do Chin
26.02.2019
08:24:00

Polscy koszykarze pokonali w Sopocie Holendrów 85:76 (26:16, 20:20, 20:14, 19:26) w ostatanim meczu grupy J eliminacji mistrzostw świata. Już wcześniej Polacy zapewnili sobie awans do turnieju finałowego, który w I połowie września odbędzie się w Chinach.

W poniedziałkowy wieczór w Ergo Arenie Polacy od początku mieli inicjatywę i już po I kwarcie wygrywali 10 punktami. W III części powiększyli przewagę do 16 pkt. i choć ostatnia część należała do rywali, to nie byli w stanie odwrócić losów meczu.

Najwięcej dla Polaków, 18 punktów, rzucił Adam Waczyński; 12 zdobył Adam Hrycaniuk. Również 12 pkt. rzucili najskuteczniejsi w holenderskim zespole Shane Hammink i Roeland Schaftenaar.

Z grupy J awans wywalczyły też zespoły Litwy i Włoch; z innych grup awansowały: Czarnogóra, Czechy, Francja, Grecja, Hiszpania, Niemcy, Rosja, Serbia i Turcja.

Polacy dopiero drugi raz w historii zagrają w finałowym turnieju mistrzostw świata koszykarzy; poprzednio uczestniczyli w nim w 1967 r.