Temat do dyskusji: czy w Żywcu powstanie ciepłownia na biopaliwo?

fot. J. Krajewski

Żywieccy radni nie zdecydowali się poprzeć projektu budowy w mieście ciepłowni na biopaliwo oraz tzw.paliwo alternatywne RDF. Poparcie uzależnili od wyniku referendum. 

Burmistrz miasta chce w ten sposób walczyć ze smogiem oraz coraz wyższymi kosztami wywozu i utylizacji śmieci. Czy projekt ma szansę na realizację? Kiedy ogłoszony zostanie termin referendum? Jaki władza ma interes w tym, by lansować inwestycję, której boi się część mieszkańców? W końcu: czy w mieście trwa rzeczowa dyskusja czy przepychanka politycznych adwersarzy, która położy tę uzasadnioną inicjatywę? O tym Jarosław Krajewski dyskutuje w bielskim studiu Radia Katowice z Antonim Szlagorem, burmistrzem Żywca oraz Robertem Brączkiem, wiceprzewodniczącym żywieckiej rady miasta. Po 18:15 na antenie Radia Katowice pojawia się dobra publicystyka. Codziennie nasi reporterzy i prezenterzy zmagają się z innymi tematami.

Wachlarz problemów jest bardzo szeroki. Wybieramy takie, o których możemy porozmawiać ze specjalistami, ale także takie, o których możemy usłyszeć od Państwa.