Festiwal Życia

Młodzi ludzie kochają festiwale, prawda? Dlatego nie można przegapić tego wydarzenia! "Festiwal Życia" to siedem niesamowitych dni, pełnych Pana Boga i świetnej zabawy! Doskonałe połączenie modlitwy, sztuki, a nawet sportu - każdy znajdzie coś dla siebie! Tę chrześcijańską imprezę uświetnią też występy znanych osobistości. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o "Festiwalu Życia" posłuchajcie audycji "Raban, czyli Kościół Młodych". A przed mikrofonem jak zawsze - Sara Bagińska i ks. Wojciech Iwanecki (tym razem w nowej roli) oraz Kinga Kiercz z fundacji "Młodzi dla Młodych".Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl