Rozmowa dnia z Andrzejem Sznajderem

fot. Piotr Grzesiak

Trzydzieści lat temu odbyły się częściowo wolne wybory, których reguły ustalono przy Okrągłym Stole. To wydarzenie pokazało światu, że w tak zwanym Bloku Wschodnim można wywalczyć sobie odrobinę demokracji.

Czerwcowe wybory w Polsce pociągnęły za sobą lawinę przemian w innych krajach, z obaleniem Muru Berlińskiego włącznie. Właśnie to ostatnie wydarzenie stało się symbolem upadku komunizmu. Dlaczego? O tym dzisiaj rozmawialiśmy z dyrektorem katowickiego oddziału IPN, dr. Andrzejem Sznajderem.

Dyrektor katowickiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, Andrzej Sznajder powiedział, że data 4 czerwca nie do końca nadaje się na świętowanie jako dzień pewnego przełomowego wydarzenia. Zdaniem Andrzeja Sznajdera, 4 czerwca wpisuje się w proces trwający przynajmniej od 1987 roku.

Każdemu damy radę to program, w którym specjaliści z różnych dziedzin podpowiadają, jak rozwiązywać problemy związane z przepisami, pracą, domem i rodziną.

Jakie mamy prawa i jakie obowiązki? Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych? Jak rozsądnie wydawać pieniądze i nie dać się oszukać? Jak dbać o samochód, ogródek i domowe zwierzęta?

Proste i przystępne odpowiedzi na te i inne pytania w Polskim Radiu Katowice.

Można także do nas pisać: damyrade@radio.katowice.pl.