Mistrzowie Polski rozpoczęli przygotowania do sezonu.

fot. piast-Gliwice.eu

Zawodnicy Piasta Gliwice zakończyli urlopy i wrócili do treningów. 

Rok temu podopieczni Waldemara Fornalika rozpoczęli przygotowania od testów mocy oraz wytrzymałości. Tym razem inauguracja nastąpiła na boisku. Mistrzowie Polski odbyli ponad godzinny trening.

Wśród trenujących była grupa zawodników, która w poprzednim sezonie grała w zespole juniorów. Szansę treningów pod okiem sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny dostali Mateusz Broda i Michał Rakowiecki. Na pierwszym treningu stawili się także ostatnio wypożyczeni Denis Gojko, Łukasz Krakowczyk, Sebastian Pociecha i Tomasz Okraszewski, a także testowany Kamil Słoma z Garbarnii Kraków.

Podczas pierwszego dnia przygotowań zabrakło Patryka Dziczka i Pawła Tomczyka, którzy wraz z reprezentacją Polski U-21 przygotowują się do młodzieżowych mistrzostw Europy. Do treningów nie powrócili również Michal Papadopulos, Tomasz Jodłowiec i Aleksandar Sedlar. Nie trenowali także Karol Dybowski oraz Michał Bodys, których przyszłość wyjaśni się w ciągu kilku najbliższych dni.

Wiadomo, że W przyszłym sezonie barw Piasta Gliwice nie będzie reprezentował Aleksandar Sedlar. Serbski obrońca nie przedłużył wygasającego kontraktu z Niebiesko-Czerwonymi. 

Sedlar był zawodnikiem Piasta od lipca 2017 roku. Od tego czasu rozegrał w barwach Niebiesko-Czerwonych łącznie 88 spotkań, w których zdobył dziesięć bramek.

Piasta czeka bardzo intensywny okres. 

12.06 początek treningów
17-26.06 zgrupowanie w Telki na Węgrzech
22.06 sparing ze słowackim SKF Sered
25.06 sparing z zespołem węgierskim
29.06 sparing z GKS 1962 Jastrzębie
5.07 sparing z Miedzią Legnica
9/10.07 mecz w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów
13.07 mecz o Superpuchar z Lechią Gdańsk
16/17.07 mecz rewanżowy w I rundzie eliminacji LM
20.07 pierwszy mecz ligowy z Lechem Poznań

/mm/mat.prasowe/