Żabie Doły

fot. Gabriela Kaczyńska

Wybieramy się do Żabich Dołów. O tym niezwykłym miejscu położonym na terenie Bytomia i Chorzowa opowie nam przyrodnik Łukasz Fuglewicz, z którym wspólnie wsiądziemy też na rower i sięgniemy po Książkę z zieloną Okładką. W drugiej części audycji, zastanowimy się czym jest empatia. Na koniec zaprosimy Was na Dzień Dzikich Roślin, który już dziś odbędzie się w Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie. Nie zabraknie też dobre muzyki. Eko Ranek jak zwykle poprowadzi nasza najmłodsza reporterka Maja.EKO-RANEK to cykliczna audycja Polskiego Radia Katowice, emitowana na antenie raz w tygodniu, w niedzielę.

Celem audycji jest przede wszystkim edukowanie i inspirowanie dzieci oraz młodzieży do prawidłowych zachowań ekologicznych. Poza tym audycja ma promować i kształtować w młodych ludziach postawy proekologiczne oraz szacunek do natury. 

Będziemy m.in. rozbudzać potrzebę kontaktu z przyrodą, uświadamiać, poznawać zasady ochrony środowiska, pogłębiać wiedzę na temat roślin i zwierząt, rozwijać umiejętność dostrzegania piękna przyrody, kształtować zdolności właściwego reagowania na niszczenie środowiska. Audycja będzie miała charakter interaktywny.

Studio EKO-RANKA będzie mobilne. Będziemy więc w jaskiniach, lasach, nad wodą, a nawet i w powietrzu czyli w miejscach bogatych przyrodniczo. Z mikrofonem odwiedzać będziemy także przedszkola i szkoły, które zachęcamy do współpracy z nami.  

E-mail: ekoranek@radio.katowice.pl.

 


wfosigw_400


Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

w Katowicach