Kontrole. Wystawa.

Inspektorzy z Polski oraz 8 innych europejskich państw przez najbliższe dni dbać będą o bezpieczeństwo na śląskich drogach. Dziś rozpoczęły się międzynarodowe kontrole na autostradzie A4. Inspektorzy kontrolować będą pojazdy przewożące towary niebezpieczne. Na jednej z takich kontroli był reporter Radia Katowice, Kamil Jasek. 


 

Na Jasnej Górze oglądać można plenerową wystawę "Wstańcie, chodźmy… Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski". Na wałach jasnogórskich przy Bastionie Ojca Augustyna Kordeckiego prezentowanych jest blisko 40 fotografii ze zbiorów Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz z archiwum Instytutu Pamięci Narodowej - zdjęć wykonywanych przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa – w większości dotąd nie znanych i nigdy wcześniej nie publikowanych.  Fotografie uzupełniają tytuły artykułów z prasy niemieckiej, włoskiej, holenderskiej, francuskiej i amerykańskiej. Są także fragmenty wypowiedzi przedstawicieli władz komunistycznych na temat pielgrzymki. Wystawę przygotował oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach przy współudziale Jasnogórskiego Instytutu Maryjnego oraz Stowarzyszenia Solidarność i Niezawisłość”. Można ją oglądać do drugiej połowy sierpnia potem trafi do innych miast, które odwiedził Jan Paweł II podczas pierwszej pielgrzymki do Polski.


 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl