Tragedia w Bytomiu. Problemy z wakacjami na Krecie. Otwarcie WOPRówki.

Do ogromnej tragedii doszło w minioną sobotę w naszym regionie. W Bytomiu przy ulicy Katowickiej w wyniku wybuchu gazu życie straciła 39-letnia kobieta i jej dwie córki w wieku 5 i 7 lat. 

Szczegóły zna reporterka Radia Katowice.


Mieli lecieć na gorącą Kretę, zamiast tego mają gorąco, ale od emocji. W Radiu Katowice o koszmarze turystów których samolot opóźnia się o 36 godzin.

Zgodnie z planem, wczoraj o godzinie 8:30 z lotniska Katowice w Pyrzowicach, wystartować miał samolot do Heraklionu, niestety został uziemiony przez awarię. Po wielu godzinach czekania pasażerowie rozwiezieni zostali do hoteli. Planowany odlot dziś 20:30, nic nie jest jednak pewne.


Poprzednia spłonęła w połowie marca, wczoraj została oddana do użytku nowa. Stanica Wodnego Ochotniczego Pogotowia ratunkowego w Międzybrodziu Bialskim, po wielu akcjach charytatywnych i dofinansowaniu z różnych źródeł, została odbudowana.

Była wstęga, były wianki na jeziorze, ale przede wszystkim była radość i co tu dużo mówić – zaskoczenie, że w tak krótkim czasie, tuż przed sezonem, się udało. Naszą relację zaczynamy jednak od nagrania z marca tego roku.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl