Fornalik: wynik jest korzystny, ale mógł być lepszy.

fot. piast-gliwice.eu

- W Polsce jest powiedzenie o niedosycie… ale zostawmy to. Wynik jest korzystny, ale mógłby być lepszy. To chyba najlepszy komentarz do tego meczu – powiedział Waldemar Fornalik na konferencji po pierwszym meczu z BATE, który Mistrzowie Polski zremisowali 1-1.

- Myślę, że zagraliśmy dobry mecz. W wielu fazach tego meczu prowadziliśmy i kontrolowaliśmy grę. Można powiedzieć, że mamy za sobą pierwszą połowę, bo to dwumecz. Wynik remisowy nie jest złym wynikiem - ocenił opiekun Niebiesko-Czerwonych i dostrzega korzyści z wypracowanego rezultatu. - Wynik ten stawia nas w dobrej sytuacji. Oczywiście, rezultat mógłby być lepszy, bo mieliśmy kilka dobrych sytuacji do strzelenia gola. Cóż, zremisowaliśmy, zostawiliśmy po sobie dobre wrażenie i mogę być zadowolony z postawy swojej drużyny - uzupełnił Waldemar Fornalik.

W meczu, w którym każdy z zespołów strzelił po jednej bramce nie brakowało agresji i nieustępliwości, a sędzia prowadzący to spotkanie aż siedmiokrotnie wyciągał żółty kartonik, a raz czerwoną kartką ukarał zawodnika gospodarzy (za drugą żółtą) - Spodziewaliśmy się tego. Analizowaliśmy grę BATE i wiedzieliśmy, że są drużyną, która dużo walczy. Dobrze wywiązał się ze swoich zadań sędzia i panował nad meczem. Oczywiście kibice mogli być niezadowoleni, bo częściej faulowali piłkarze Borysowa i fani gospodarzy czuli złość na arbitra - zauważył.

- Był taki fragment meczu, kiedy my dostaliśmy trzy żółte kartki. Oddaliśmy inicjatywę przeciwnikowi i to kosztowało nas właśnie karami indywidualnymi, ale i ostatecznie również utratę bramki - analizował tuż po końcowym gwizdku nasz szkoleniowiec, a także odniósł się do zachowania Patryka Dziczka, który w emocjach opuścił murawę Borisov-Areny. - Rozmawialiśmy już na ten temat. Patryk przyszedł i wyjaśnił sytuację. Był bardzo zły na siebie. Ten mecz mu nie wyszedł i to była autentycznie złość na samego siebie. Takie słowa padły z jego ust. To wszystko rozumiemy. Ostatnio miał dużą dawkę emocji: Zdobycie mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Europy do lat 21, teraz eliminacje do Ligi Mistrzów. To się nawarstwiło. Cóż, takie sytuacje się zdarzają. Najważniejsze, że wszystko wyjaśnione - uspokoił trener Fornalik.

W spotkaniu rewanżowym drużyna BATE będzie zmuszona radzić sobie bez strzelca wyrównującej bramki. Ofensywny piłkarz otrzymał dwie żółte , a w konsekwencji czerwoną kartkę i nie zagra za tydzień przy Okrzei. - BATE ma wyrównaną kadrę. To wartościowy zawodnik i strata piłkarza z podstawowego składu komplikuje zadanie. Czy to będzie miało wpływ? Nie sądzę. Przeciwnik jest skoncentrowany i rządny gry o awans - zakończył rozważania opiekun Mistrzów Polski.

/mat.prasowe/mm/