Wielkie widowisko muzyczno-multimedialne Rapsodia Śląska

fot. rapsodia.slaskie.pl

Wielkie widowisko muzyczno-multimedialne z okazji setnej rocznicy I Powstania Śląskiego będzie można zobaczyć na Stadionie Śląskim.

"Rapsodia Śląska" to połączenie sztuki i rozrywki najwyższych lotów. Wybitni artyści reprezentujący różne gatunki muzyki na czele z laureatem Oskara Janem A. P. Kaczmarkiem oraz niesamowity pokaz multimedialny z udziałem francuskiej grupy napowietrznych artystów z Compagnie Transe Express stworzą razem niezwykły spektakl. 

Pod kierownictwem Jana A. P. Kaczmarka i pod batutą dyrygent Moniki Wolińskiej na Stadionie Śląskim wystąpią: Brodka, Miuosh, Igo, Grubson, Marcin Wyrostek wraz z 18 akordeonistami, Janusz Wawrowski, Orkiestra i Chór Filharmonii Śląskiej, Zespół Pieśni i Tańca Śląsk” oraz kwartet saksofonistów The Whoop Group.

Widowisko muzyczno-multimedialne odbędzie się 31 sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie o godz. 21:00. Widowisko zostało objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, jego inicjatorem jest Marszałek Województwa Śląskiego Marszałek Chełstowski.

/ds/